Дослідження свідчать, що Місяць – на мільйони років старший, ніж вважалося раніше

Джерело: Sky News

Згідно з новим дослідженням, Місяць – на 40 мільйонів років старший, ніж вважали вчені раніше.

Дослідники проаналізували кристали, привезені астронавтами Аполлона між 1969 і 1972 роками, щоб точно визначити час утворення Місяця.

Під час місій “Аполлон” астронавти збирали каміння, гальку, пісок і пил з поверхні Місяця, і саме зразки місячного пилу з останньої місії екіпажу “Аполлона-17” використовувалися в дослідженні.

Вони містять кристали циркону, які утворилися мільярди років тому, і, на думку дослідників, вони є ключовим показником того, коли міг утворитися Місяць.

Вчені вважають, що Місяць міг виник з уламків, які утворилися в результаті різкого удару Землі планетарним тілом розміром приблизно з Марс, і енергія удару розплавила камінь, який згодом став поверхнею Місяця.

За словами професора Чиказького університету Філіпа Хека, кристали, які є “найдавнішими відомими твердими речовинами”, що утворилися після гігантського удару, дають підстави припускати, що Місяцю – щонайменше 4,46 мільярда років.

“Коли поверхню було розплавлено у ​​такий спосіб, кристали циркону не могли утворитися та вижити, тому будь-які кристали на поверхні Місяця повинні були утворитися після того, як цей океан місячної магми охолонув; інакше вони б були розплавлені, і їхні хімічні сигнатури було б стерто”, – сказав професор.

Оскільки кристали повинні були утворитися після охолодження океану магми, визначення їхнього віку виявить мінімально можливий вік Місяця.

Попередні дослідження припускали більш ранній вік Місяця, але це дослідження відзначає перше використання атомно-зондової томографії – аналізу структури на атомному рівні – місячного кристала.

За словами провідного автора дослідження д-рки Дженніки Грір, кристалічний зразок було заточено у наконечник за допомогою сфокусованого іонно-променевого мікроскопа, а потім для випаровування атомів із наконечника було використано УФ-лазери.

Багато атомів, знайдених усередині кристалів, зазнали радіоактивного розпаду – процесу, під час якого вони виділили б деякі протони та нейтрони.

Вчені встановили, скільки часу займає цей процес, і, дивлячись на співвідношення різних атомів урану та свинцю (так звані ізотопи), присутніх у зразку, вони можуть визначити, скільки йому років, що призводить до нового висновку про вік Місяця.

Висновки опубліковано в журналі Geochemical Perspectives Letters.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.