Проросійського Роберта Фіцо призначили прем’єр-міністром Словаччини

Джерело: Reuters
Проросійського Роберта Фіцо в середу, 25 жовтня, призначили прем’єр-міністром Словаччини на чотирирічний термін. Він повернувся до влади вчетверте після того, як під час виборчої кампанії пообіцяв припинити військову підтримку України та критикував санкції проти Росії.
Президентка Словаччини Зузана Чапутова призначила Фіцо та його кабінет після того, як партія Фіцо SMER-SSD перемогла на виборах 30 вересня та сформувала коаліцію з лівоцентристською партією HLAS та націоналістичною SNS.
Довідково: Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.
Проте політик Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.
Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні і наголосив, що якби прем’єр-міністром був він, то “не надіслав би ще одну партію боєприпасів”. Окрім цього, Фіцо проти членства України у НАТО.
- У Словаччині готуються до виборів нового прем’єр-міністра – вже п’ятого за чотири роки. За даними опитувань, лідирує опозиційна партія проросійського симпатика Роберта Фіцо. Захід з тривогою спостерігає за ситуацією.
- Роберт Фіцо, чия партія SMER перемогла на парламентських виборах 30 вересня, заявив, що зробить усе можливе, щоб “мирні переговори між Росією та Україною розпочалися якнайшвидше”.
- Братислава не надсилатиме Києву більше допомоги, оскільки партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про формування нового уряду після виборів минулих вихідних.
- У міністерстві оборони Словаччини розглянули можливість надання Україні чергового пакету військової допомоги, але президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила свій протест проти надання Україні допомоги.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.