СБУ затримала двох колаборанток, які закликали голосувати за приєднання Херсонщини до РФ

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України затримали двох колаборанток, які допомагали РФ у проведенні псевдореферендуму під час тимчасової окупації правобережної Херсонщини.

Фігурантками є жительки Херсонської області, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і добровільно вступили до складу окупаційних “виборчих комісій”.

Перебуваючи у лавах місцевих “виборчкомів РФ”, вони займалися фальсифікацією незаконного “голосування” щодо “приєднання” Херсонської області до складу країни-агресорки.

Так, одна із колаборанток, мешканка Бериславського району, у вересні 2022 року здійснювала подворові обходи жителів селища Миколаївка.

Під час таких рейдів у супроводі озброєних окупантів вона примушувала людей віддати свій голос на користь Кремля.

У разі відмови – погрожувала ув’язненням до російської катівні та конфіскацією приватного майна.

Після звільнення району зловмисниця втекла до Кривого Рогу, де намагалась переховуватись від правосуддя в орендованій квартирі.

Однак, співробітники СБУ встановили її місце тимчасового проживання і затримали.

Зображення: СБУ

Ще одну ворожу поплічницю затримано у селищі Комишани на Херсонщині. Під час фейкового плебісциту вона погодилась стати так званим “секретарем селищного виборчкому”, який був облаштований у спортзалі місцевої школи.

На цій посаді вона особисто агітувала місцевих жителів взяти участь у псевдореферендумі РФ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою), ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Зараз вони перебувають під вартою. Зловмисницям загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.

Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.

У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.