Сили Саудівської Аравії перебувають у підвищеній готовності після сутички з хуситами
Джерело: Bloomberg
Збройні сили Саудівської Аравії перейшли в стан підвищеної бойової готовності після зіткнень з єменськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, що також намагалися запустити ракету над королівством у бік Ізраїлю, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
Четверо саудівських армійців загинули в бою з хуситами у південно-західній провінції Джазан на кордоні з Єменом, повідомили особи на умовах анонімності, оскільки інформація є конфіденційною.
За минулі кілька тижнів сили оборони Саудівської Аравії також перехопили ракету на території королівства, випущену хуситами.
Наслідки зіткнення є першою відомою втратою Збройних сил країни після того, як у квітні минулого року було досягнуто попереднього перемир’я з хуситами. Ер-Ріяд намагався домовитися про припинення війни, яка почалася у 2015 році.
До ескалації обидві сторони були на порозі угоди, попри загибель чотирьох бахрейнських солдатів, які служили в саудівській коаліції, під час атаки хуситського безпілотника минулого місяця.
Останній інцидент стався на тлі конфлікту Ізраїлю та ХАМАС, який посилює напругу в регіоні. Іран попередив, що проти США відкриються нові фронти, якщо вони продовжуватимуть підтримувати Ізраїль.
Саудівська Аравія різко критикувала ізраїльські авіаудари по сектору Гази, яким керує ХАМАС.
Зіткнення на єменсько-саудівському кордоні відбулися після того, як 19 жовтня хусити випустили крилаті ракети та безпілотники в бік Ізраїлю, які, за словами Пентагону, були перехоплені американським есмінцем у Червоному морі.
Одну з цих ракет перехопили засоби ППО Саудівської Аравії. Раніше США та Саудівська Аравія не повідомляли про причетність королівства до припинення атаки. Протоколи, пов’язані з підвищеним станом готовності, були активовані в усіх підрозділах Збройних сил Саудівської Аравії після запусків ракет.
Міністр оборони Саудівської Аравії Халід бін Салман відвідує Вашингтон, аби зустрітися з високопосадовцями в адміністрації Байдена. Очікується, що він обговорить наслідки війни Ізраїлю та ХАМАС і ситуацію в Ємені.
Хусити висловили підтримку ХАМАС, який США та Європейський Союз визнали терористичним угрупованням. 11 жовтня лідер хуситів Абдель-Малек Аль-Хуті засудив такі країни, як Саудівська Аравія, за спроби нормалізувати відносини з Ізраїлем і пригрозив помститися США за допомогою “всіх доступних військових засобів”.
- Ізраїль закликав Росію вислати прибувшу делегацію ХАМАС, заявивши, що їх запрошення до Москви було “жалюгідним”.
- Бойовики угруповання ХАМАС використовували зброю з Північної Кореї для нападу на Ізраїль.
- Під час суботнього нападу на Ізраїль бойовики терористичного угруповання ХАМАС вбили чимало активістів, які боролися за права палестинців.
- Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
- Близько 500 бійців ХАМАСу і палестинського “Ісламського джихаду” пройшли спеціальну бойову підготовку в Ірані елітними силами Корпусу вартових Ісламської революції за кілька тижнів до нападу на Ізраїль 7 жовтня.
Президент США Дональд Трамп заявив, що “через геноцид білих фермерів” США не братимуть участі у саміті G20 у Південноафриканській республіці.
Організація World Press Photo відкликала запрошення фотографа пропагандистського видання Росії ТАСС Михайла Терещенка на церемонію нагородження.
Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій розшукали чотирьох туристок із Києва, які у Карпатах втратили орієнтир через ускладнення погодних умов.
Лідерка ультраправих Марін Ле Пен, її партія “Національне об’єднання” та ще 12 осіб, подали апеляцію на вирок Паризького суду, який визнав їх винними у справі помічників депутатів Європарламенту.
Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.