Єврокомісія 8 листопада може схвалити старт переговорів щодо вступу України в ЄС — Politico
Джерело: Politico
Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.
Посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Португалія.
Водночас західні лідери висловлюють побоювання, що без подальших кроків до реформи, але за наявності імпульсу до вступу ЄС може “роздутися” до 30 або більше країн-членів, утім надалі послідовного плану ефективного функціонування не буде.
Офіційні особи чотирьох держав заявили виданню, що нині ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи.
“Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада”, – пише Politico з посиланням на джерела.
Як стверджують чиновники та дипломати ЄС, у цьому документі ЄК заявить про рекомендації розпочати переговори про вступ України та Молдови за умови “технічних” застережень. Тобто, країнам треба досягти більшого прогресу, зокрема у створенні міцної та незалежної судової системи, захисту прав нацменшин та реалізації антикорупційних заходів тощо.
“Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями”, – попередив французький урядовець.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.
- Виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в заявці на членство в ЄС, що є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ, заявили троє чиновників.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністрка країни Кая Каллас.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.