Міноборони кардинально змінило підхід до закупівлі їжі для ЗСУ: деталі нових правил

Джерело: Міноборони

Сьогодні, 1 листопада, Міністерство оборони України оголосило про початок торгів на закупівлю їжі для Збройних сил України. Відтепер вони відбуватимуться за новими правилами.

Міністерство оголосило торги не на пів року, а на три місяці: з січня до березня 2024 року включно. Протягом цього періоду переможці тендерів будуть забезпечувати ЗСУ їжею.

Зокрема, Міністерство оборони розробило механізм, який дозволить меншим компаніям брати участь у закупівлях. Він полягає в тому, що великі лоти розділено на менші, і тепер на торги виставлено не 22 пропозиції, а 30. Це створить рівні умови для учасників закупівель.

Згідно з правилами, кожен учасник торгів приходить на них із каталогом, в якому – 409 найменувань продуктів для ЗСУ. Відтепер на кожен продукт встановлено верхню і нижню граничну ціну.

Цей запобіжник ввели після того, як команда міністерства, разом із представниками громадськості та антикорупційною радою, проаналізувала корупційні ризики попередніх угод.

Відсутність цих меж раніше дозволяла учасникам торгів маніпулювати цінами на їжу. Деякі постачальники ставили високу ціну в каталозі на продукти, які військові частини замовляли часто.

А на товари, які військові замовляли рідко або взагалі не замовляли – ставили дуже низьку ціну. Як наслідок середня ціна товарів на каталог була штучно заниженою.

“Зміни у правилах закупівель їжі – це тимчасовий захід, який дозволяє вже зараз суттєво знизити корупційні ризики – ще до того, як повноцінно запрацює Державний оператор тилу”, – пояснили в оборонному відомстві.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.