Швейцарія продовжила статус захисту для українців до березня 2025 року
Джерело: пресслужба Федеральної ради Швейцарії
Уряд Швейцарії продовжив тимчасовий статус захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
Також зазначають, що до кінця 2024 року 40% власників даного статусу повинні мати роботу.
Федеральна рада Швейцарії вирішила надати українським біженцям статус захисту 12 березня 2022 року.
Станом на кінець жовтня 2023 року Швейцарія активний статус тимчасового захисту мали орієнтовно 66 тисяч українців.
В пресрелізі Федеральної ради зазначають, що скасують статус захисту для українців лише “за умови стійкої стабілізації ситуації в Україні та коли люди перестануть наражатися на серйозну загальну небезпеку”.
- Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
- Європейська комісія висунула пропозицію продовжити тимчасовий захист для вимушених переселенців з України з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
- Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.