На Херсонщині росіяни викрали та закатували до смерті молоде подружжя – ЗМІ
Джерело: житель Чулаківки в коментарі “МОСТу”
У селі Чулаківка Скадовського району, що на Херсонщині, російські загарбники викрали молоде подружжя та закатували до смерті.
За словами співрозмовників видання, подружжя Григорія та Марини Мазур викрали більш ніж два тижні тому з власного подвірʼя.
“Ми розуміємо, чому так сталося: він (Григорій – ред.) ніколи не приховував свого ставлення до рашистів, ніколи не приховував своєї позиції. Він – людина занадто відверта і смілива, завжди всім в очі говорив свою позицію”, – розповіла співбесідниця МОСТу.
На її думку, подружжя викрали “через донос когось із місцевих колаборантів”. Припускають, що їх могли назвати “навідниками” – тобто людьми, які передавали бійцям ЗСУ координати техніки або місць розташування ворожих військ.
Після викрадення, за словами мешканців села, чотири дні про них не було нічого відомо, а з дітьми (доньці 12 років, а син – дошкільного віку) знаходилася бабуся.
Згодом, як зазначається, в селі поширилися звістка, що нібито співробітники ФСБ привозили додому дружину Григорія – Марину.
“Коли вони її витягнули з машини, вона вже ногами йти не могла. На коліна впала, втратила свідомість. Заволокли вони її в хату. Маму з дітьми вигнали з двору. Робили обшук в будинку. Це вже потім односельці сказали, що вони шукали телефон, з якого, можливо, передавалися координати, де там вони стояли. Вони в будинку і підлогу позривали, і підвіконня позривали. Що вони там знайшли або не знайшли, ми не знаємо. Через пів години вони знову витягли з будинку Марину, повантажили в машину і поїхали”, – поділилися співрозмовники МОСТу.
При цьому вказано, що рідні шукали Марину з чоловіком. Зокрема, її мати звернулась до так званої адміністрації, тобто до окупаційного органу влади, де їй порекомендували писати заяву про те, що подружжя зникло.
Через вісім днів батька Григорія запросили на впізнання тіла у скадовський морг.
“Батько поїхав на впізнання з Марининою мамою – вони були шоковані тим, що вони там побачили. Це можна тільки уявити, які звірства, які тортури до нього було застосовано. З рота, носа, живота стирчали якісь трубки. Руки, ноги були подроблені. Він був так замордований, що на ньому не було живого місця. Звісно, ніхто ніяких пояснень не надав”, – повідомило джерело видання.
За словами жителів села, росіяни навмисно привезли тіло Григорія в Чулаківку, хоча рідні збиралися ховати його в Малих Копанях, звідки була родом Марина. Місцеві мешканці переконані, що у такий спосіб росіяни намагалися залякати тих, хто може співпрацювати із українськими військовими.
Згодом почали з’являтись повідомлення від місцевих, що закатоване тіло Марини знайшли у лісопосадці поблизу села Садове.
“Ще там були сумніви жива-не жива. Одні писали, що то не вона, інші писали, що вона. Але потім все ж таки нам написали, що дійсно знайшли тіло Марини. Вони його підкинули і все. Стосовно цього тиша. В селі ніхто нічого не говорить”, – зауважило джерело.
Водночас у виданні наголосили, що перевірити цю інформацію редакція зможе тільки після звільнення Чулаківки.
- Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.