Україна та Німеччина підписали домовленість про співпрацю у сфері науки та технологій

Джерело: Міністерство освіти і науки України

8 листопада під час робочого візиту до Німеччини міністр освіти і науки України Оксен Лісовий разом із федеральною міністеркою освіти та досліджень Німеччини Беттіною Штарк-Ватцінгер підписали декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері науки, технологій та інновацій та обговорили деталі подальшої співпраці.

Відтак, це партнерство охопить спільну роботу за наступними напрямами:

  • розвиток діалогу з питань наукової політики на різних рівнях;
  • розширення наукового співробітництва в дослідницьких сферах, що мають взаємне значення та спільний інтерес;
  • посилення академічної мобільності студентів і науковців з особливою увагою до молодих учених;
  • створення спільної експлуатації дослідницьких та/або інноваційних установ, лабораторій та міжнародних центрів передових досліджень (cores of excellence);
  • заохочення інституційного партнерства між німецькими та українськими університетами та науковими установами.

У відомстві пояснили, що ця ініціатива відкриває нові можливості для обміну знаннями та технологіями між Україною та Німеччиною, розвитку освіти, досліджень та інновацій в обох країнах. Також вона є фундаментом для укладання нової угоди у сфері науки, технологій та інновацій між Україною і Німеччиною вже наступного року.

Україна співпрацює з Німеччиною у сфері освіти 30 років. За цей час наші науковці спільно з німецькими колегами реалізували понад 200 проєктів, провели десятки засідань, конференцій та форумів, які стали підґрунтям для понад сотні різноманітних співпраць між українськими й німецькими університетами, науковими установами та інноваційними підприємствами.

Крім того, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Німеччина також активно підтримує українську освіту. Нині в німецьких школах навчається понад 200 тисяч українських дітей, частина з яких продовжує дистанційну освіту в українських школах.

Задля того, щоб учні мали доступ до якісної освіти та не втратили зв’язок із державою, у Німеччині реалізують освітні проєкти. Зокрема, проєкт SchuleUA (“Твоя українська школа у Мюнхені”) — школу, у якій навчання відбувається за освітніми стандартами України.

Під час візиту до Німеччини та зустрічі з Беттіною Штарк-Ватцінгер Оксен Лісовий висловив пропозиції з розширення освітніх можливостей для українських дітей в Німеччині.

Зокрема, мовилося про те, щоб внести українську мову до переліку іноземних, які вивчають у німецьких школах. Тобто створити факультатив, на якому українські діти зможуть додатково вчити рідну мову.

Сьогодні, 24 грудня, в Україні відзначатимуть Святвечір. Традиційно, на столі в цей день повинно бути 12 страв. Букви розповідають чому так і що ці страви означають.

Компанія Apple працює над розумним дверним дзвінком, оснащеним технологією розпізнавання обличчя Face ID, який зможе автоматично відкривати двері для мешканців. Цей пристрій підключатиметься до розумного замка і працюватиме без дротів.

Прокурори Запорізької обласної прокуратури викрили місцеву жительку, яку підозрюють у замовленні вбивства свого колишнього чоловіка та двох його родичів.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, яка погода очікується в Україні на Різдво, 25 грудня.

У вівторок, 24 грудня, у Палаці Республіки в Кишиневі Мая Санду склала присягу, офіційно розпочавши свій другий президентський термін.