Астрономи виявили найдавнішу чорну діру у Всесвіті
Джерело: AP
Міжнародній групі астрономів вдалося виявити найдавнішу чорну діру у Всесвіті, з усіх відомих на сьогодні.
Як розповіли у виданні, космічний телескоп “James Webb” від NASA та рентгенівська обсерваторія “Чандра” об’єднали свої зусилля для проведення спостереження, яке допомогло астрономам.
Відтак, два космічні телескопи використовували техніку під назвою “гравітаційне лінзування”, щоб збільшити область космосу, де розташована галактика UHZ1 та її чорна діра.
Повідомляється, що сама чорна діра утворилася лише через 470 мільйонів років після Великого вибуху. Враховуючи, що Всесвіту 13,7 мільярдів років, вік цієї чорної діри становить 13,2 мільярда років.
При цьому вчені були “вражені” величезним розміром цієї чорної діри. Вона у 10 разів більша за чорну діру в нашій галактиці Чумацький Шлях.
За словами астрономів, вона важить від 10% до 100% маси всіх зірок у своїй галактиці.
Водночас дослідники припускають, що чорна діра утворилася з колосальних хмар газу, які зруйнувалися в галактиці, розташованій поруч із галактикою з зірками. У результаті дві галактики злилися, і чорна діра “взяла вгору”.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Телескоп James Webb зафіксував галактику Мейзі, яку астрономи визначили як найдавнішу серед усіх відомих у Всесвіті. Вона виникла приблизно через 390 мільйонів років після Великого вибуху.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.