План ЄС щодо 20 млрд євро військової допомоги Україні наштовхується на опір, – Reuters

Джерело: Reuters

План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із зовнішньої політики, запропонував у липні, щоб блок створив фонд з обсягом до 5 мільярдів євро на рік протягом чотирьох років у межах ширших зобов’язань Заходу щодо безпеки, щоб підтримати Україну.

Але поки міністри оборони ЄС готуються обговорити план, деякі дипломати зазначають, що багато країн, в тому числі Німеччина, висловили застереження щодо виділення таких великих сум на кілька років вперед.

“Наразі я не збираюся оголошувати його [план] мертвим. Але, звісно, ​​завжди можна внести покращення. У Німеччини було багато питань… і це справедливо. Ми говоримо про великі гроші”, — сказав у п’ятницю, 10 листопада, високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності.

Уряди ЄС підкреслили, що довгострокова військова допомога ЄС повинна узгоджуватися з пакетами заходів безпеки, які окремі країни ЄС обговорюють з Україною, що ускладнює домовленість, поки ці переговори тривають.

Троє дипломатів припустили, що ЄС, можливо, вирішить виконувати свої зобов’язання рік за роком, а не підписувати допомогу на більшу суму на чотири роки.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.