Макрон закликав Ізраїль припинити вбивства жінок і немовлят у Газі

Джерело: BBC News

Президент Франції Емманюель Макрон заявив BBC, що Ізраїль має припинити вбивати немовлят і жінок у Газі.

В ексклюзивному інтерв’ю в Єлисейському палаці він сказав, що бомбардуванням “немає виправдань”, заявивши, що припинення вогню піде на користь Ізраїлю.

Він зазначив, що визнаючи право Ізраїлю захищати себе, “ми закликаємо їх припинити це бомбардування” в Газі.

Макрон також підкреслив, що Франція “чітко засуджує” терористичні дії ХАМАС.

Коли його запитали, чи хоче він, щоб інші лідери – в тому числі в США і у Великій Британії – приєдналися до його закликів щодо припинення вогню, він відповів: “Сподіваюся, що так і буде”.

“Де-факто – сьогодні цивільне населення піддається бомбардуванню – де-факто. Цих немовлят, цих жінок, цих старих людей бомбардують і вбивають. Тому для цього немає жодних причин і немає легітимності. Тому ми закликаємо Ізраїль зупинитися”, – сказав Макрон.

Коли його запитали чи Ізраїль порушив міжнародне право в Газі, він відповів:

“Я не суддя. Я глава держави”.

Він сказав, що у Франції є, мабуть, найбільша мусульманська громада в Європі, а також велика єврейська громада, і оскільки Франція та решта Європи спостерігають велике зростання антисемітизму, усі громадяни Франції повинні об’єднатися проти антисемітизму та повинні “розділяти біль чи співчуття палестинців”.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.