Росія планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували заяву РФ про плани збільшити виробництво 152-мм артилерійських боєприпасів з лазерним наведенням “Крансопіль-М2” та покращити їх характеристики у поганих погодних умовах.

За словами фахівців, окупанти вже досягли успіхів з даними боєприпасами. Зокрема “Краснопіль-М2” війська РФ часто використовують для точного націлювання на окремі українські транспортні засоби.

Розвідники долали, що ОПК Росії не виробляє достатню кількість звичайних боєприпасів, а тому плани збільшити виробництво “Краснопіль-М2” – це спроба ефективніше використовувати виробничі потужності.

У розвідці додали, що війська РФ використовують БпЛА для позначення цілей для “Краснопілля-М2”, направляючи лазерний промінь на ціль.

Проте низькі хмари стали основним фактором, який знижує продуктивність цього снаряду, оскільки в таких умовах його лазерний детектор не встигає виявити лазерну енергію та маневрувати для удару.

“Російська промисловість, ймовірно, спробує покращити польотні характеристики “Краснопіль-М2″ та скоротити час лазерного виявлення снаряда. З наближенням зими доступ Росії до вдосконалених високоточних боєприпасів, ймовірно, стане одним із ключових факторів її операційної ефективності в Україні”, – резюмували розвідники.

  • Супутникові зображення показують прогрес у будівництві в Росії заводу, який масово вироблятиме іранські безпілотники-камікадзе, які РФ, як очікується, націлить на українські енергетичні об’єкти.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.