Слони, ймовірно, дають одне одному імена, які використовують у спілкуванні – дослідження

Джерело: Independent

Дослідникам, які вивчали поведінку слонів у кенійській савані, вдалося встановити, що тварини зверталися одне до одного за допомогою індивідуальних специфічних звуків.

Зокрема вчені вважали, що тут має місце відома у дельфінів і папуг механіка, коли “звертання” є імітацією голосу того, до кого “звертаються”. Утім, спостереження показали, що це не так.

Як розповіли у виданні, науковці проаналізували 527 низькочастотних криків слонів у великій екосистемі Самбуру на півночі Кенії та 98 криків у національному парку Амбоселі на півдні Кенії. Аналіз виявив специфічний гул, яким слони звертаються до конкретних “абонентів”. Причому звертання до одного і того ж слона від різних його родичів було досить схожим.

Відтак, дослідники припустили, що можуть з більшою точністю ідентифікувати “абонента” за структурою звертання, ніж просто наосліп.

Загалом вченим вдалося знайти 119 унікальних “абонентів” і відтворити записи звертань, адресованих конкретно до 17 слонів, щоб побачити їхню реакцію. Експеримент показав, що “абоненти” активніше реагують на записане і відтворене специфічне звертання до них, аніж на відтворене звертання до іншого слона.

На думку дослідників, наявність імен дозволяє слонам привернути увагу конкретної особини та покращити їхню координацію при мандрах у пошуках ресурсів, коли вони знаходяться поза полем зору одне одного.

“Наскільки нам відомо, це дослідження є першим доказом голосового звернення до представників того самого виду без імітації голосу слухача у нелюдських тварин. Це може мати важливі наслідки для нашого розуміння еволюції мови”, — пояснили автори дослідження.

При цьому у виданні зауважили, що нове дослідження ще не рецензовано згідно правил наукових публікацій, хоча його результати попередньо оприлюднено в науковій пресі.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.