Кліматична криза небезпечна для людей з психічними проблемами – дослідження

Джерело: CNN

Дослідження показує, що з підвищенням температури Землі зростає й кількість смертей серед людей із проблемами психічного здоров’я.

Згідно з березневим дослідженням, під час рекордної спеки в Британській Колумбії в червні 2021 року у 8% людей, які померли від сильної спеки, була діагностована шизофренія. 

“Поки зміна клімату не буде взято під контроль, ситуація, на жаль, лише погіршуватиметься. Оскільки температура продовжує зростати, ці ефекти будуть посилюватися. Буде більше штормів, більше пожеж, і люди будуть більше хвилюватися про те, що може статися, тому що відбувається набагато більше речей”, — сказав доктор Роберт Федер.

Кілька досліджень виявили, що підвищення температури також пов’язане зі спробами самогубства та збільшенням кількості звернень до відділень невідкладної допомоги, пов’язаних із психічним здоров’ям. 

Тривалий вплив забруднення повітря — яке кліматична криза може погіршити, додавши більше частинок від посух або лісових пожеж — пов’язують із підвищеною тривожністю та збільшенням кількості самогубств.

Експерти кажуть, що те, що відбувається в мозку людей із шизофренією чи іншими психічними захворюваннями, є лише одним із факторів, який робить їх більш вразливими до сильної спеки, забруднення повітря та стресу.

Також зазначають, що висока температура може заважати сну, що є важливим фактором для лікування симптомів психічного здоров’я.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.