В ISW оцінили лінію оборони росіян на лівому березі Херсонщини

Джерело: Інститут вивчення війни

Після того, як ЗСУ офіційно повідомили про створення плацдармів на лівому березі Херсонщини, аналітики ISW прокоментували оборону російських окупантів на даній ділянці фронту.

За даними українського Генштабу, війська РФ збудували досить потужну лінію оборони на Херсонщині.

Зокрема в інтерв’ю The Wall Street Journal (WSJ), опублікованому 15 листопада, український військовий, який діє на лівому березі Херсонської області, описав російські оборонні позиції як №складні бліндажі, які [російські війська] будували місяцями” .

У статті WSJ також мовилось, що російські сили сильно замінували територію навколо Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро), де українські сили зараз утримують позиції.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російські війська не розгортають свої сили в “стовповий стрій” на безпосередній лінії фронту на східному березі, ймовірно, намагаючись тримати свої сили від вогню української артилерії та ударів безпілотників.

12 листопада Машовець заявив, що російське командування на Херсонському напрямку відмовилося від перекидання додаткових сил 70-ї мотострілецької дивізії (щойно сформованої 18-ї загальновійськової армії) і 7-ї десантно-штурмової дивізії, крім підрозділів окремих полків і батальйонів на лінію фронту, вирішивши натомість утримувати решту цих формувань у ближніх тилових районах і вторинних ешелонах оборони.

Фахівці додали, що на Херсонщині росіяни не будували великих видимих оборонних укріплень. Імовірно, вони обрали більш дискретні укріплення, розташовані далі від лінії фронту.

“Окремі фортифікаційні споруди, розташовані якомога далі від лінії фронту в Херсонській області, ймовірно, будуть повністю ефективними лише в тому випадку, якщо вони залишаться прихованими. Однак осінні та зимові погодні умови можуть виявити деякі приховані місця, оскільки листя та природний ґрунтовий покрив зникають”, – резюмували в ISW.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.