Україна та США проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні
Джерело: Reuters
Україна та Сполучені Штати проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні 6 та 7 грудня, повідомили українські та американські офіційні особи.
Київ нарощує зусилля з виробництва власного озброєння, зокрема й на тлі занепокоєння, що постачання із Заходу можуть зменшитися. Окрім цього, Україна сподівається, що спільні підприємства з міжнародними виробниками зброї допоможуть відродити українську промисловість.
Речник Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон заявила, що зустріч є “частиною зусиль уряду США зі значного збільшення виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу та безпеку”.
Глава офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак назвав конференцію “дуже потужною подією”, у якій візьмуть участь великі гравці ОПК.
Про майбутню зустріч Зеленський раніше повідомив у своєму відеозверненні, зазначивши, що в ній візьмуть участь “усі, хто займається організацією нашої оборони”.
Зеленський заявив, що Київ і Вашингтон “активно просуваються” над спільним виробництвом озброєння. За його словами, кроки до спільного виробництва “безсумнівно зміцнять як американців, так і українців, а також наших партнерів”.
У жовтні Україна створила спільне підприємство з німецьким оборонним концерном Rheinmetall AG для обслуговування та ремонту західного озброєння. У вересні також відбувся міжнародний форум оборонної промисловості, в якому взяли участь понад 250 західних виробників.
Президент повідомив, що 17 листопада обговорював з військовими ракетну програму України.
Усі бачать, що її результати з кожним роком стають більш довгостроковими та сприятливими для України, — запевнив він.
- В інтерв’ю міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив виданню Politico заявив, що західним країнам необхідно прискорити виробництво ракет, снарядів і військових безпілотників якомога ближче до лінії фронту.
- 10 жовтня під час засідання уряд затвердив постанову про спрощення імпорту сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
Правоохоронці викрили злочинну групу з восьми осіб, яка розтратила понад 90 00 000 державних коштів під час закупівлі дров для потреб Збройних сил України. Їм вже вручили підозри.
Уряд продовжив до 31 жовтня 2025 року дію положення, яке лишає незмінними ціни на електроенергію для населення.
Росія передала Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної, яке було позначене в документах як “невстановлена особа чоловічої статі” й містило єдину незрозумілу позначку: СПАС. Під час огляду стало відомо, що деякі внутрішні органи були відсутні, зокрема головний мозок, очні яблука та частина трахеї.
У Греції жінка вирішила розлучитись зі своїм чоловіком, оскільки ChatGPT по фото кавової гущі “передбачив” його зраду.
В Китаї чоловіка госпіталізували з грибковою інфекцією в легенях. Виявилось, що хворобу спричинила звичка нюхати брудні шкарпетки.