Німеччина, Франція та Італія досягли згоди щодо майбутнього регулювання ШІ – Reuters
Джерело: Reuters
Згідно зі спільним документом, з яким ознайомилося агентство, Франція, Німеччина та Італія досягли згоди щодо того, як має регулюватися штучний інтелект, що, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні.
Уряди країн підтримують зобов’язання, що будуть обов’язковими для малих і великих постачальників штучного інтелекту в Європейському Союзі, які підпишуть їх.
Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС обговорюють, як позиціюватиме себе блок.
У червні Європейський парламент представив “Закон про штучний інтелект”, розроблений для обмеження ризиків застосування ШІ та уникнення дискримінаційних наслідків, одночасно використовуючи інноваційну силу ШІ.
Під час обговорень Європейський парламент запропонував, щоб кодекс поведінки спочатку був обов’язковим лише для основних постачальників, які переважно зі США.
Уряди трьох країн ЄС заявили, що ця очевидна конкурентна перевага для невеликих європейських постачальників може мати недолік у зменшенні довіри до них і, як наслідок, у меншій кількості клієнтів.
Правила поведінки та прозорості повинні бути обов’язковими для всіх, – пояснили вони.
Передбачається, що спочатку ніяких санкцій не вводитимуть. Проте, якщо порушення кодексу поведінки будуть виявлені через певний період часу, можуть запровадити систему санкцій. У майбутньому європейський орган контролюватиме дотримання стандартів, зазначають у виданні.
Міністерство економіки Німеччини, яке відповідає за цю тему разом з Міністерством цифрових технологій, заявило, що закони та державний контроль повинні регулювати не сам ШІ, а радше його застосування.
Зауважимо, раніше вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).
- Компанія Microsoft має намір впровадити свого персонального помічника на основі штучного інтелекту Copilot для операційної системи Windows 10.
- Створена штучним інтелектом фітнес-модель Айтана Лопес, також відома як Fit Aitana, зареєстрована в Instagram лише чотири місяці, але вже має понад 110 000 підписників, а її щомісячний дохід становить понад 4000 доларів.
- У Лондоні презентували вміння штучного інтелекту автономно укладати контракт з іншим ШІ без участі людини.
- Україна розробила власну дорожню карту з регулювання штучного інтелекту, яка допоможе українцям навчитися захищати себе від ризиків ШІ.
- Центральне розвідувальне управління США анонсувало запуск функції, подібної до ChatGPT, яка використовуватиме штучний інтелект для надання аналітикам кращого доступу до відкритих джерел інформації.
Під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною на тлі посилення російських атак.
Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 кримських політв’язнів, серед яких 153 — представники корінного кримськотатарського народу.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Центр протидії дезінформації попередив про фейковий чат-бот у Telegram, який нібито “розшукує” зниклих українських військових.
Служба безпеки затримала агента ФСБ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Києву. Ним виявився 17-річний випускник однієї зі столичних шкіл, якого російські спецслужби завербували на Телеграм-каналах з пошуку “легких грошей”.