Німеччина, Франція та Італія досягли згоди щодо майбутнього регулювання ШІ – Reuters

Джерело: Reuters

Згідно зі спільним документом, з яким ознайомилося агентство, Франція, Німеччина та Італія досягли згоди щодо того, як має регулюватися штучний інтелект, що, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні.

Уряди країн підтримують зобов’язання, що будуть обов’язковими для малих і великих постачальників штучного інтелекту в Європейському Союзі, які підпишуть їх.

Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС обговорюють, як позиціюватиме себе блок.

У червні Європейський парламент представив “Закон про штучний інтелект”, розроблений для обмеження ризиків застосування ШІ та уникнення дискримінаційних наслідків, одночасно використовуючи інноваційну силу ШІ.

Під час обговорень Європейський парламент запропонував, щоб кодекс поведінки спочатку був обов’язковим лише для основних постачальників, які переважно зі США.

Уряди трьох країн ЄС заявили, що ця очевидна конкурентна перевага для невеликих європейських постачальників може мати недолік у зменшенні довіри до них і, як наслідок, у меншій кількості клієнтів.

Правила поведінки та прозорості повинні бути обов’язковими для всіх, – пояснили вони.

Передбачається, що спочатку ніяких санкцій не вводитимуть. Проте, якщо порушення кодексу поведінки будуть виявлені через певний період часу, можуть запровадити систему санкцій. У майбутньому європейський орган контролюватиме дотримання стандартів, зазначають у виданні.

Міністерство економіки Німеччини, яке відповідає за цю тему разом з Міністерством цифрових технологій, заявило, що закони та державний контроль повинні регулювати не сам ШІ, а радше його застосування.

Зауважимо, раніше вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.