Словацько-український кордон вдалося розблокувати, але його знову можуть перекрити
Джерело: брифінг у Медіацентрі Україна – Укрінформ
Пункт пропуску “Вишнє-Німецьке — Ужгород” на словацько-українському кордоні вдалося розблокувати від мітингарів. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін висловив думку, що словацькі перевізники знову можуть спробувати його перекрити.
Пункт пропуску перекрили близько 13:00, але вже станом на 00:00 22 листопада дорогу розблоковано. За наявною інформацією, не було жодних документів, які давали право перекривати вантажівкам дорогу. У результаті поліція отримала дозвіл від керівництва й очистила дорогу.
Володимир Балін наголосив, що дії польських і словацьких страйкарів порушують договір Європейського Союзу стосовно неможливості блокування пунктів переходу.
“Я сподіваюсь, що словацьке керівництво це усвідомлює, зокрема поліція і їхня влада. Хоча там новий уряд сформований, скажімо, явно не проукраїнський, але факт залишається фактом: є законодавство внутрішнє і законодавство Європейського Союзу, і треба дотримуватись. Тому сподіваюсь, що більше цього не буде. Але наміри такі дійсно у деяких осіб є”, — зауважив він.
Також на кордон Словаччини й України приїжджав організатор протесту польських перевізників на кордоні Рафал Маклер. Він готував страйк словацьких перевізників 21 листопада і брав у ньому участь.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.