На Сумщині встановили модульну поліклініку замість пошкодженої росіянами лікарні

Джерело: МОЗ України
На місці пошкодженої росіянами Тростянецької міської лікарні, що на Сумщині, збудували модульну консультативно-діагностичну поліклініку.
Відтепер медики зможуть приймати пацієнтів та надавати потрібну медичну допомогу у побудованому та обладнаному за європейськими стандартами приміщенні.
Будівництво клініки відбулося у межах реалізації проєкту “Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України” від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
У відомстві зазначили, що такі модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де російські армійці прицільно нищили медичну інфраструктуру.
- Зображення: МОЗ України
У модульній поліклініці лікарі надаватимуть медичні послуги за такими спеціальностями, як акушерство та гінекологія, кардіологія, ендокринологія, хірургія, офтальмологія, отоларингологія, реабілітація тощо.
Також у складі поліклінічного відділення функціонує клініко-діагностична лабораторія, обладнана сучасною апаратурою та медобладнанням. Зокрема, гематологічним, біохімічним аналізаторами та коагулометром. Також медики-лаборанти забезпечені двома новітніми мікроскопами.
У кабінетах функціональної діагностики лікарі зможуть проводити діагностичні дослідження, зокрема електрокардіографію, електроенцефалографію тощо. Також у поліклініці встановлено нейроміограф для виконання сучасних лікувальних та діагностичних процедур.

Зображення: МОЗ України
У МОЗ зазначили, що модульна поліклініка має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Також медзаклад готовий до роботи в умовах блекаутів – модульне приміщення обладнано дизельними генераторами, потужністю 160 кВт разом із резервом палива.
Також для безперебійного та повноцінного функціонування за критичних умов лікарню обладнано сонячними електричними станціями потужністю 70 кВт.
Важливо, що модульна консультативно-діагностична поліклініка пристосована до потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Довідково. Тростянецька громада перебувала під окупацією російських військ 31 день. За цей час ворог тероризував та руйнував інфраструктуру регіону, в тому числі й медичну. Найбільш постраждалим медзакладом регіону була Тростянецька міська лікарня.
Медзаклад було тричі обстріляно росіянами, внаслідок чого значно постраждала будівля поліклінічного відділення, лікувального корпусу та технічного поверху з руйнуванням покрівлі. У медзакладі повністю зруйновано покрівлю інфекційного корпусу та вибито 90% вікон. Також було знищено медичне обладнання, автотранспорт та “швидкі”.
Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, благодійної допомоги Міжнародного та Українського Червоного Хреста, а також закордонних фондів повністю відремонтовано дах лікарні. Надалі державним коштом планується проведення капітального ремонту будівлі поліклініки та дитячого відділення лікарні.
- У Дніпропетровській області відновили лікарню, пошкоджену російськими окупантами у перший рік повномасштабної війни.
- У Житомирській області відновили лікарню, яка була пошкоджена російськими загарбниками у перші місяці повномасштабного вторгнення.
- За понад 17 місяців повномасштабної війни у різних регіонах України відновлено повністю або частково 765 об’єктів медичних закладів.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.
Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.