ВАКС ухвалив рішення про взяття під варту ексголову Держспецзв’язку
Джерело: пресслужба САП
22 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою організатору заволодіння 62 млн грн коштів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
22 листопада за клопотанням прокурора САП слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід особі, яку слідство вважає організатором схеми заволодіння державними коштами у сумі понад 62 млн грн під час закупівлі Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних.
Нині вже колишнього голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя взяли під варту з можливістю застави у 50 мільйонів гривень.
Раніше детектив НАБУ і прокурор САП просили альтернативу в 50,23 мільйона гривень застави.
Нагадаємо, детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн Голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам. У вчиненні злочинів підозрюються члени організованої групи загалом у складі 6 осіб.
Впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, закупівлю засекретили. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання ПЗ та перерахувало кошти у сумі понад 285 млн грн.
Одначе, реальна вартість ПЗ, що придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, тобто різниця становила понад 62 млн грн.
Раніше засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега прокоментував підозру про розкрадання коштів керівнику Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та його підлеглим. Він зауважив, якби справу було розкрито швидше – то армію було б значно більше цифровізовано, у росіян була б менша перевага у дронах, та Україна отримала б значно більше міжнародної ІТ допомоги для армії.
- В межах опитування Київського міжнародного інституту соціології українцям поставили запитання про те, які проблеми, окрім війни, їх найбільше турбують. 63% опитаних відповіли – корупція.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Американський журнал Time опублікував матеріал про президента Володимира Зеленського із зображенням глави Української держави на обкладинці. У матеріалі Саймона Шустера мовиться про низку викликів, котрі мусить подолати керівництво країни на тлі низки корупційних скандалів та проблем на фронті.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.