Камамбер залишиться в дерев’яній коробці: Європарламент ухвалив поправку
Джерело: Le Monde
Депутати Європарламенту ухвалили поправку, яка виключила дерев’яну тару для сиру камамбер із переліку необхідних для переробки.
Як пояснили у виданні, це питання набуло неабиякого розголосу після того, як Європейська комісія вирішила вимагати переробки всієї упаковки з 2030 року, що є неможливим для коробок від цього сиру.
“Ми з готовністю визнаємо, що деякі з найцінніших продуктів нашої європейської спадщини пов’язані з певною дерев’яною та керамічною упаковкою. Ми цілком відкриті до виключення таких продуктів, зазвичай у невеликих кількостях, які є гордістю нашої спадщини”, – прокоментував комісар з питань довкілля Вігірянус Сінкявічюс.
Згідно з поправкою, яку підтримали депутати Європарламенту, на даному етапі зобов’язання щодо переробки не поширюватиметься на дерев’яну упаковку з-під сирів камамбер та мон-д’ор, устричних раковин, лотків для полуниці або воскової упаковки деяких сирів.
Зазначено, що запропонований Європейською комісією текст встановлює цільові показники переробки всієї упаковки в ЄС з 2030 року. Французьким компаніям вдалося з’ясувати, що таке положення загрожувало б дерев’яним коробкам для сиру, для яких не існує спеціального каналу переробки.
При цьому вказано, що нові правила, схвалені Європейським парламентом, мають зменшити на 20-30% кількість пакування, якого на рік викидається 80 млрд тонн.
Зокрема євродепутати хочуть, щоб до 2029 року країни ЄС забезпечили роздільний збір 90% матеріалів, що містяться в упаковці (пластик, дерево, чорні метали, алюміній, скло, папір і картон).
Уже до 2035 року хімічна промисловість зобов’язана зробити всю свою упаковку придатною для переробки. Відтак, буде запроваджено, серед іншого, квоти на утилізацію пляшок. Новий закон також зобов’яже підприємства громадського харчування до 2030 року подавати страви у посуді багаторазового використання.
- Виробник іграшкових конструкторів Lego відмовився від планів замінити свою сировину на перероблений пластик (з використаних пляшок).
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.