Україна отримала 6 тисяч тонн енергетичного обладнання з 34 країн – Міненерго
Джерело: Міністерство енергетики України
Протягом 2023 року в Україну надійшло 496 вантажів гуманітарної допомоги для енергетичного сектору загальною вагою 5 938 тонн.
Донорами допомоги у 2023 році стали близько 120 компаній, урядових інституцій і громадських організацій із 34 країн.
Серед отриманого устаткування від партнерів – генератори, трансформатори та автотрансформатори, обмежувачі перенапруги, автоматичні вимикачі різної потужності, спецтехніка тощо. Частину отриманого обладнання (понад 5,2 тисячі тонн) уже розподілено між 104 компаніями паливно-енергетичного комплексу.
Найбільше допомоги отримали енергетичні компанії Миколаївщини (657 тонн), Донеччини (494 тонни), Херсонщини (454 тонни). Також значний обсяг устаткування від партнерів передано для потреб енергокомпаній Харківської, Чернігівської, Сумської, Запорізької та Одеської областей.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення до України надійшло понад 10,5 тисячі тонн енергетичного обладнання з 35 країн.
“Підготовка до опалювального сезону в умовах війни стала справжнім викликом для енергетиків. Ремонти та відновлення здійснено у тому числі за рахунок енергетичного обладнання, яке ми отримали від наших партнерів. Ми вдячні кожній країні за допомогу, завдяки якій у домівках українців є тепло та світло”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас в п’ятницю, 17 листопада, заявив, що Литва надала нову партію військової підтримки Україні, у якій є генератори, ліжка і сухі пайки, необхідні українським солдатам на полі бою.
- Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.
- Протягом останніх кількох тижнів ЗС РФ атакували об’єкти енергетичної інфраструктури України з різних видів зброї 60 разів.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.