Кабмін ухвалив фінальну постанову для роботи Агенції закупівель у сфері оборони

Джерело: Міноборони

Кабінет міністрів України ухвалив фінальну постанову для роботи Агенції закупівель у сфері оборони.

Цією постановою уряд затвердив порядок використання коштів для створення статутного капіталу державного підприємства Міноборони “Агенція закупівель у сфері оборони”. Це один з фінальних кроків, необхідних для повноцінної роботи агенції.

“Агенція – наш новий системний інструмент. Постанова надає держпідприємству ресурси для запуску операційної діяльності. Наша мета – розбудова справедливого та прозорого процесу закупівель для Збройних сил”, – прокоментував заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, що 30 жовтня міністр оборони підписав контракт із керівником агенції. Підприємство має перебрати на себе усі обов’язки та запустити усі процеси тилових закупівель для ЗСУ. Закупівлі агенція буде здійснювати вже з бюджету за 2024 рік.

До кінця 2023 року, Міноборони закриватиме закупівлі для Збройних сил за заявками про нагальну потребу. Наразі вже проторгувано 30 лотів із забезпечення війська харчуванням на перший квартал 2024 року.

Також оголошено тендери на закупівлю засобів індивідуального захисту: активні навушники, хімічні та електричні грілки, бронежилети та шоломи.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.