Повноваження ТЦК можуть розширити: що зміниться і як вручатимуть повістки

Джерело: Роман Костенко в коментарі Radio NV

Депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, що до кінця 2023 року буде розроблено законопроєкт, який розширить права ТЦК.

Зокрема він пояснив, що нині в Україні співробітники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають повноважень зупиняти військовозобов’язаних на вулиці, аби перевірити документи і вручити повістку.

Утім, за словами Костенка, вже до кінця цього року фахівці Міноборони та Генштабу ЗСУ розроблять проєкт закону, який дозволить працівникам ТЦК та СП діяти відповідним чином.

“Фактично працівник ТЦК не має ніякого права зупинити людину, вручити їй повістку, вимагати в неї документи. Поліція іноді відсторонюється від цього, щоб не стати якимось центром скандалу”, – зауважив нардеп.

Також Костенко зазначив, що відповідно до майбутнього законопроєкту, співробітники ТЦК зможуть вести аудіо та відеозаписи.

“Вони зможуть перевіряти приписні і документи, наскільки я пам’ятаю”, — додав Костенко.

До того ж, нардеп анонсував активнішу участь ОВА та Нацполіції у мобілізації військовозобов‘язаних. Зокрема, за його словами, місцева влада та підприємства повинні здійснювати контроль за прибуттям осіб до ТЦК.

Водночас планується скасування “обмеженої придатності”. Тобто військовозобов’язаний може бути або придатний до проходження служби, або ні.

“Є багато людей, які призвалися в перші дні війни, які не мали здоров’я і прослужили вже майже два роки. У них це здоров’я не з’явилось нізвідки, а ще погіршилося, тому потрібно продумати демобілізацію таких людей”, – зазначив нардеп.

Окрім того, планують відмінити відстрочку від проходження служби для осіб, які здобувають другу або третю освіту, оскільки, як підкреслив Костенко, кількість охочих навчатися під час дії воєнного стану збільшилась у 3 рази.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.