Повноваження ТЦК можуть розширити: що зміниться і як вручатимуть повістки

Джерело: Роман Костенко в коментарі Radio NV

Депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, що до кінця 2023 року буде розроблено законопроєкт, який розширить права ТЦК.

Зокрема він пояснив, що нині в Україні співробітники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають повноважень зупиняти військовозобов’язаних на вулиці, аби перевірити документи і вручити повістку.

Утім, за словами Костенка, вже до кінця цього року фахівці Міноборони та Генштабу ЗСУ розроблять проєкт закону, який дозволить працівникам ТЦК та СП діяти відповідним чином.

“Фактично працівник ТЦК не має ніякого права зупинити людину, вручити їй повістку, вимагати в неї документи. Поліція іноді відсторонюється від цього, щоб не стати якимось центром скандалу”, – зауважив нардеп.

Також Костенко зазначив, що відповідно до майбутнього законопроєкту, співробітники ТЦК зможуть вести аудіо та відеозаписи.

“Вони зможуть перевіряти приписні і документи, наскільки я пам’ятаю”, — додав Костенко.

До того ж, нардеп анонсував активнішу участь ОВА та Нацполіції у мобілізації військовозобов‘язаних. Зокрема, за його словами, місцева влада та підприємства повинні здійснювати контроль за прибуттям осіб до ТЦК.

Водночас планується скасування “обмеженої придатності”. Тобто військовозобов’язаний може бути або придатний до проходження служби, або ні.

“Є багато людей, які призвалися в перші дні війни, які не мали здоров’я і прослужили вже майже два роки. У них це здоров’я не з’явилось нізвідки, а ще погіршилося, тому потрібно продумати демобілізацію таких людей”, – зазначив нардеп.

Окрім того, планують відмінити відстрочку від проходження служби для осіб, які здобувають другу або третю освіту, оскільки, як підкреслив Костенко, кількість охочих навчатися під час дії воєнного стану збільшилась у 3 рази.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…