Повноваження ТЦК можуть розширити: що зміниться і як вручатимуть повістки
Джерело: Роман Костенко в коментарі Radio NV
Депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, що до кінця 2023 року буде розроблено законопроєкт, який розширить права ТЦК.
Зокрема він пояснив, що нині в Україні співробітники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають повноважень зупиняти військовозобов’язаних на вулиці, аби перевірити документи і вручити повістку.
Утім, за словами Костенка, вже до кінця цього року фахівці Міноборони та Генштабу ЗСУ розроблять проєкт закону, який дозволить працівникам ТЦК та СП діяти відповідним чином.
“Фактично працівник ТЦК не має ніякого права зупинити людину, вручити їй повістку, вимагати в неї документи. Поліція іноді відсторонюється від цього, щоб не стати якимось центром скандалу”, – зауважив нардеп.
Також Костенко зазначив, що відповідно до майбутнього законопроєкту, співробітники ТЦК зможуть вести аудіо та відеозаписи.
“Вони зможуть перевіряти приписні і документи, наскільки я пам’ятаю”, — додав Костенко.
До того ж, нардеп анонсував активнішу участь ОВА та Нацполіції у мобілізації військовозобов‘язаних. Зокрема, за його словами, місцева влада та підприємства повинні здійснювати контроль за прибуттям осіб до ТЦК.
Водночас планується скасування “обмеженої придатності”. Тобто військовозобов’язаний може бути або придатний до проходження служби, або ні.
“Є багато людей, які призвалися в перші дні війни, які не мали здоров’я і прослужили вже майже два роки. У них це здоров’я не з’явилось нізвідки, а ще погіршилося, тому потрібно продумати демобілізацію таких людей”, – зазначив нардеп.
Окрім того, планують відмінити відстрочку від проходження служби для осіб, які здобувають другу або третю освіту, оскільки, як підкреслив Костенко, кількість охочих навчатися під час дії воєнного стану збільшилась у 3 рази.
- В Україні затвердили новий розклад хвороб, згідно з яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.