З російського полону вдалося звільнити вже 2598 українців
Джерело: СтратКом ЗСУ
За даними Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі з російського полону вже звільнили 2598 українців.
Загалом вже відбулося 48 обмінів.
За інформацією відповідної Комісії Мінреінтеграції, лише офіційно встановлено, що ворог викрав в полон 4337 людей: 3574 військових та 763 цивільних. Проте числа можуть бути значно більшими.
В міністерстві також зазначають, що наразі у розшуку як зниклі безвісти перебувають 11 тисяч українських цивільних і 15 тисяч українських військовослужбовців.
- В Одесі на зруйнованому російською ракетою бізнес-центрі розмістили нагадування для містян: “Зараз всі в полоні свят, а хтось в полоні на свята”.
- Кабінет міністрів України виділив з резервного фонду державного бюджету 180,7 млн грн на допомогу звільненим полоненим та родинам тих, хто наразі позбавлений особистої свободи державою-агресоркою.
П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.
Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.