Сумка, яку впустили в космосі, обертається навколо Землі зі швидкістю 27 тис. км/год

Джерело: LAD Bible
Сумка з інструментами, яку випадково впустили в космосі, обертається навколо Землі зі швидкістю приблизно 27 тис. кілометрів на годину.
2 листопада астронавти Жасмін Могбелі та Лорал О’Хара проводили ремонт зовнішньої частини Міжнародної космічної станції (МКС), коли їх сумка з інструментами вилетіла в космос.

Фото: LAD Bible
Вони виконували складну роботу з переналаштування кабелю Ethernet і заміни опорного підшипника і втратили сумку з поля зору.
Двоє астронавток NASA так і не змогли її знайти.
Відомо, що вміст сумки коштував 100 тис. доларів.
Тепер астронавти помітили, що сумка з інструментами обертається навколо Землі зі швидкістю 27 тис. кілометрів на годину, на п’ять хвилин випереджаючи МКС.
Зазначають, що оскільки сумка швидко опускається, вона, ймовірно, розпадеться, коли досягне висоти близько 110 км над Землею.
Сумка для інструментів, яка відтоді отримала ідентифікаційний номер 58229/1998-067WC, приєднується до цілого ряду космічного сміття, що обертається навколо Землі, включаючи шматки човнів і розбиті супутники.
- Космічний об’єкт у формі знаку питання, неподалік від пари молодих зірок під назвою Herbig-Haro 46/47, зафіксував телескоп NASA імені Джеймса Вебба, і вчені думають, що знають, що це може бути.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця.
- Телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зорі врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло утворити золото в космосі.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.