FT: Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського СПГ

Джерело: Financial Times

Більше п’ятої частини російського скрапленого природного газу, що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу, і ця практика збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

У той час, як контракти на так звану перевалку російського СПГ заборонили у Великій Британії та Нідерландах, дані за 2023 рік свідчать про те, що дозволені постачання російського газу регулярно перевантажуються між танкерами у Бельгії, Франції та Іспанії перед експортом покупцям на інших континентах.

Переміщення суден має вирішальне значення для Росії, оскільки вона намагається якнайкраще використовувати свій арктичний флот. Перевалка, зазвичай, відбувається між російськими танкерами “льодового класу”, що використовуються для перевезень між півостровом Ямал і північно-західною Європою, і звичайними танкерами СПГ, які прямують в інші порти, звільняючи судна для повернення на північ.

Порти Бельгії, Іспанії та Франції все ще отримують значні обсяги від сибірського заводу “Ямал СПГ”, найбільшими акціонерами якого є другий за величиною російський виробник природного газу “Новатек”, Китайська національна нафтова корпорація та французька енергетична компанія TotalEnergies.

Згідно з даними Інституту енергетики, із 17,8 млрд кубометрів російського зрідженого природного газу, що надходив до ЄС у період з січня по вересень цього року, 21% переправлений на судна, призначені до країн, що не входять до ЄС, включаючи Китай, Японію та Бангладеш.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.