Словацькі перевізники приєднались до блокування українського кордону

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 1 грудня, словацькі перевізники почали блокувати головний пункт перетину кордону країни з Україною, приєднавшись до польських протестів.

“Ми блокуватимемо кордон і пропускатимемо чотири вантажівки щогодини”, — сказав голова Спілки автомобільного транспорту Словаччини (UNAS) Станіслав Скала.

Блокування далекобійниками єдиного прикордонного пункту для в’їзду вантажівок в Україну розпочалося о 15:00.

Скала додав, що попри блокаду, військові та гуманітарні вантажі, вантажі з продуктами, які швидко псуються та вантажі з тваринами пропускатимуть.

“Єдина вимога – відновлення дозволів. Нас не цікавить політика, ми просто повинні захистити свій ринок”, – сказав він.

Раніше Єврокомісарка з питань транспорту Адіна Валеан заявила, що Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників.

Довідка. Польські перевізники блокують рух вантажівок з України від 6 листопада. Спершу рух перекрили на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.

Вже 23 листопада почалась блокада ще одного пункту пропуску – “Шегині – Медика”.

Мета блокування – домогтися від уряду України повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Зокрема протестувальники вимагають, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Україна звернулася з офіційною нотою до МЗС Польщі з вимогою термінового розблокування кордону, оскільки блокада створює реальні загрози для життя і здоров’я людей.

Відомо, що в очікуванні розблокування кордону померло вже двоє українських водіїв.

У розслідуванні Guildhall заявили, що польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої ​​конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.

24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.

США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.

Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.

Новий уряд Німеччини більш жорстко ставитиметься до Росії та активніше підтримуватиме Україну. Лідер партії ХДС/ХСС Фрідріх Мерц, майбутній канцлер, виступав за передачу Києву далекобійних ракет Taurus, а тепер заявив про готовність реалізувати європейську безпеку без допомоги США. Окрім того, партнерами його партії можуть стати “яструби” з відхідного уряду.