Єврокомісія назвала «неприпустимим» блокування вантажівок на польсько-українському кордоні
Джерело: Reuters
Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.
Єврокомісія може вжити заходів проти польських далекобійників. Єврокомісарка з питань транспорту Адіна Валеан назвала ситуацію неприйнятною.
Цілодобова блокада на чотирьох прикордонних переходах почалася в понеділок, у результаті якої понад тисячу вантажівок кілька днів стоять у кілометрових чергах.
Польські далекобійники скаржаться, що програють українським компаніям, які пропонують нижчі ціни на свої послуги та перевозять вантажі в межах ЄС, а не лише між блоком та Україною.
Я підтримую право людей на протести, але весь ЄС, не кажучи вже про Україну, країну, яка зараз перебуває у стані війни, не можна взяти в заручники, блокуючи наші зовнішні кордони.
Комісія залишає за собою право втручатися в забезпечення дотримання правил і застосування закону, додала вона.
Довідка. Польські перевізники блокують рух вантажівок з України від 6 листопада. Спершу рух перекрили на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.
Вже 23 листопада почалась блокада ще одного пункту пропуску – “Шегині – Медика”.
Мета блокування – домогтися від уряду України повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Зокрема протестувальники вимагають, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.
Україна звернулася з офіційною нотою до МЗС Польщі з вимогою термінового розблокування кордону, оскільки блокада створює реальні загрози для життя і здоров’я людей.
Відомо, що в очікуванні розблокування кордону померло вже двоє українських водіїв.
У розслідуванні Guildhall заявили, що польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.
- Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко пояснив, що польські перевізники блокують чотири КПП на кордоні з Україною, які здатні перетинати вантажівки з великою вагою. Інші пункти пропуску на кордоні з Польщею можуть приймати вантажівки до 7,5 тонни.
- Дональд Туск – лідер опозиційної політсили Польщі “Громадянська коаліція” – прокоментував блокаду українських вантажівок польськими перевізниками. Зокрема Туск звинуватив уряд Польщі у бездіяльності та закликав зупинити протест.
- Словацькі далекобійники влаштують символічну одногодинну блокаду головного пропуску Словаччини з Україною, щоб підтримати заклики Польщі обмежити кількість українських вантажівок на в’їзд до ЄС.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.