«Низька витривалість екіпажу»: британська розвідка про російську передову систему ППО

Джерело: Міноборони Великої Британії

За даними аналітиків, зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) малого радіуса дії “Тор”, який росіяни використовують для захисту своїх позиції на фронті в Україні, має низьку витривалість екіпажу.

На думку розвідки Сполученого Королівства, одним із найважливіших протистоянь у війні як для України, так і для Росії залишається знищення наземних систем протиповітряної оборони.

Зокрема, для російських загарбників однією з основних систем ППО залишається ЗРК “Тор”. Він відрізняється від ЗРК “Панцир”, який здебільшого захищає командні пункти і військово-повітряні бази РФ, адже має більшу дальність.

Зазначено, що росіяни використовують “Тор” для протидії українським дронам. За даними британської розвідки, фактично цей ЗРК є передовою лінією мережі ППО ворога.

Утім, як зауважується, “Тор” має низку недоліків, серед яких – низька витривалість екіпажу.

“Зважаючи на те, що на кожну систему припадає лише три людини, підтримання високого рівня бойової готовності протягом тривалого часу, найімовірніше, є екстремальним випробуванням на витривалість”, – йдеться в огляді.

У вівторок, 15 липня, Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.