Партнерство з чистої енергетики: спільна заява G7+ та України
Джерело: пресслужба МЗС Великої Британії
На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.
Зауважується, що на конференції з відновлення України в Лондоні в червні 2023 року ця група взяла на себе зобов’язання розробити Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.
На COP28 ми раді офіційно запустити нове, розширене Партнерство з чистої енергетики на знак визнання нещодавнього прогресу України в ключових реформах в енергетичному секторі та значні інвестиції міжнародних партнерів у майбутнє країни, — мовиться у заяві.
У заяві наголосили, що це Партнерство об’єднує Уряд України, двосторонніх донорів, ключові міжнародні організації та фінансові установи, а також представників приватного сектору.
“Партнерство з чистої енергетики” координуватиме зусилля в межах “Плану України” – документа, що визначить перелік необхідних реформ для залучення міжнародної фінансової допомоги на наступні чотири роки.
3 грудня Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. Відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук та віце-міністр міністерства навколишнього середовища Італії Ваня Ґава у межах Конференції ООН зі зміною клімату COP28, що триває в Дубаї.
З 30 листопада по 12 грудня в Дубаї відбувається 28-ма Конференція Організації Обʼєднаних Націй зі зміни клімату – COP28. Під час неї експозицію українського павільйону буде представлено трьома смисловими блоками, які присвячені знищеній ГЕС: “Каховка”, “Наслідки” та “Відновлення”.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу перед депутатами екологічного комітету Європарламенту наголосив, що збитки довкіллю України внаслідок повномасштабної війни РФ – безпрецедентні та глобальні.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
- Раніше стало відомо, що вже на початку 2029 року світ, ймовірно, не зможе залишитися нижче міжнародно узгодженої межі глобального потепління, якщо продовжуватиме спалювати викопне паливо з нинішньою швидкістю, мовиться у новому дослідженні.
- Зауважимо, у вересні глобальна температура повітря з високим відривом підскочила до нового рекордного рівня, що приголомшило вчених.
- Океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.