Посли країн Балтії висловили своє невдоволення уряду Польщі через блокаду кордону
Джерело: ERR
Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.
У Варшаві відбулася зустріч/демарш трьох послів країн Балтії в Міністерстві інфраструктури Польщі. Дипломати заявили, що ситуація на кордоні створює проблеми для інших перевізників і додаткові труднощі для української економіки.
“Зі свого боку, ми обговорюємо це питання з Польщею і сподіваємося, що рішення буде знайдено найближчим часом у співпраці між Польщею, Україною та Європейською комісією”, – сказала прессекретарка МЗС Естонії Бріта Кікас у відповідь на запитання ERR про ставлення Естонії до блокади кордону.
В мові дипломатії термін “демарш” вказує на звернення одного уряду до іншого з метою привернення уваги до певної ситуації. Демарш часто супроводжується конкретними пропозиціями щодо вжиття конкретних заходів.
За словами Бріти Кікас, Естонія продовжить свої зусилля з пошуку рішення з новим польським урядом.
“У міністра закордонних справ Маргуса Цахкни відбулася бесіда з колишнім міністром закордонних справ Польщі Йоганнесом Рау. Крім того, найближчим часом планується візит нового міністра закордонних справ Польщі в Таллінн, де це питання обов’язково обговорюватимуть”, – зазначила Кікас.
- Блокаду пункту пропуску через “Ужгород-Вишнє-Нємецьке” зі Словаччиною припинено, і тепер вантажівки пропускають у звичайному режимі.
- Заблокування українсько-польського кордону призвело до зниження обсягів експорту через прикордонні пункти пропуску на 40%. Це, своєю чергою, призвело до втрат у державному бюджеті на суму 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.
Новообраний президент США Дональд Трамп впевнений у силі екрана. Процес його відбору концентрується на людях, які вміють захистити його в таких високих ставках, бойових умовах, які визначають сучасні ЗМІ.
Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….
Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.
Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…
Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.