«Країна супергероїв»: НБУ випустив пам’ятну монету, присвячену волонтерам

Джерело: пресслужба Нацбанку

Національний банк України презентував нову пам’ятну монету “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!”, що присвячена тим, хто допомагає армії, організовує збори коштів, здобуває і доставляє техніку, спорядження, продукти, ліки, знаходить шляхи для розв’язання найнагальніших потреб українських оборонців.

Пам’ятна монета введена в обіг 4 грудня 2023 року, продовжує серію “Безсмертна моя Україно”.

Від самого початку війни до волонтерства так чи інакше вже долучився кожен українець. Це настільки вже глибоко в нашому ДНК, що можна сміливо говорити: українці є нацією волонтерів. Тож нова пам’ятна монета — це наша вдячність волонтерам, які допомагали й продовжують допомагати військовим, — наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

Монету номіналом п’ять гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування — “спеціальний анциркулейтед”, маса — 16,5 г, діаметр — 35,0 мм. Гурт монети — рифлений. Тираж — до 50 тисяч штук.

Основним мотивом дизайну пам’ятної монети стало плетіння маскувальної сітки.

На аверсі змальовано стилізоване зображення рук під час плетіння маскувальної сітки, що символічно розкриває волонтерство як одну з багатьох форм допомоги та всебічної підтримки ЗСУ й усім, хто постраждав під час збройної агресії РФ, є втіленням сили і єдності нації в часи надважких випробувань.

На реверсі – стилізована карта України у вигляді маскувальної сітки як символу об’єднаної країни, що “переплетена” та згуртована задля досягнення спільної мети.

З 6 грудня придбати монету можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Крім того, поступово їх реалізовуватимуть і банки-дистриб’ютори.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.