Через глобальне потепління деякі рослини та тварини переміщаються далі від екватора – вчені

Джерело: Phys.org

За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.

Зокрема, так звана тропікалізація стосується широкого спектру морських мешканців, серед яких – корали, водорості, дерева, равлики, рептилії, ссавці та інші.

До прикладу, мангрові дерева все активніше ширяться на північ уздовж узбережжя Флориди. Ці дерева, як правило, чутливі до морозів, але тепер вони можуть виживати і у більш високих широтах.

Як зауважили фахівці, тропікалізація може вплинути на окрему популяцію, цілий вид і навіть цілі екосистеми.

Так, коли травоїдні риби віддаляються від екватора, вони поїдають багато водоростей, розташованих на новому місці. Це, своєю чергою, створює додатковий простір для коралів, які оселяються в цьому районі, сприяючи подальшій тропікалізації.

Окрім того, коли тропічні морські черепахи та дюгоні поширяться на південь уздовж західного узбережжя Австралії, очікується, що вони значно посилять тиск на і без того вразливі луки морської трави шляхом свого споживання.

Цікаво, що деякі тварини адаптують свою поведінку. Зокрема, зважаючи на віддалення від екватора вздовж південно-східної Австралії, тропічні даманські риби починають об’єднуватися в косяки з помірними видами, замість того, щоб триматися у звичних групах тропічних побратимів.

За словами експертів, широкомасштабне переміщення морських жителів вже впливає на глобальне рибальство: у таких регіонах, як західна частина Тихого океану, збільшується вилов тропічних видів.

Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.

Регулярні фізичні вправи здатні покращити якість сну — це давно відомо. Але нещодавно вчені зібрали дані з 22 досліджень, щоб з’ясувати: які саме види активності найкраще борються з безсонням. Результат: найефективнішими виявилися йога, тайчі, ходьба та біг підтюпцем.

28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.

За даними синоптиків, у понеділок, 28 липня, в низці обалстей України очікуються опади з грозами.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.