Внаслідок повномасштабної війни загальні кліматичні збитки становлять понад $11 млрд
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.
На полях СОР28 Міндовкілля спільно з Ініціативою з обліку викидів парникових газів від війни та ГО “Екодія” представили дані третього проміжного дослідження кліматичних збитків, спричинених російською війною в Україні.
За словами заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторії Киреєвої, загальні кліматичні збитки, які спричинила та має компенсувати Росія, оцінюються у понад $11 млрд.
Загальний обсяг викидів після 18 місяців повномасштабної війни оцінюється в 150 мільйонів тонн CO2e. Це перевищує річний обсяг викидів такої високорозвиненої країни, як Бельгія.
“Росія має відшкодувати Україні цю суму як репарацію за викиди, спричинені війною”, – зазначила Вікторія Киреєва.
Однак ні у міжнародній кліматичній політиці, ні в міжнародному гуманітарному праві немає чіткого способу зобов’язати її до цього.
“Це не означає, що Росію неможливо притягти до відповідальності. Україна разом із міжнародними союзниками формує Міжнародний компенсаційний механізм, щоб фінансувати відновлення. Ми переконані, що збитки, завдані клімату, мають бути частиною цього механізму та реєстру завданої шкоди, який розробляють під егідою Ради Європи”, – зазначив Леннард де Клерк, провідний автор дослідження.
Автори дослідження оцінюють викиди від бойових дій у 37 млн тонн СО2е. Ще 22,2 млн тонн спричинені пожежами – їхня кількість зросла у 36 разів протягом першого року повномасштабної війни у порівнянні з 12 місяцями до вторгнення.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.