Внаслідок повномасштабної війни загальні кліматичні збитки становлять понад $11 млрд

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України 

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

На полях СОР28 Міндовкілля спільно з Ініціативою з обліку викидів парникових газів від війни та ГО “Екодія” представили дані третього проміжного дослідження кліматичних збитків, спричинених російською війною в Україні.

За словами заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторії Киреєвої, загальні кліматичні збитки, які спричинила та має компенсувати Росія, оцінюються у понад $11 млрд.

Загальний обсяг викидів після 18 місяців повномасштабної війни оцінюється в 150 мільйонів тонн CO2e. Це перевищує річний обсяг викидів такої високорозвиненої країни, як Бельгія.

“Росія має відшкодувати Україні цю суму як репарацію за викиди, спричинені війною”, – зазначила Вікторія Киреєва.

Однак ні у міжнародній кліматичній політиці, ні в міжнародному гуманітарному праві немає чіткого способу зобов’язати її до цього.

“Це не означає, що Росію неможливо притягти до відповідальності. Україна разом із міжнародними союзниками формує Міжнародний компенсаційний механізм, щоб фінансувати відновлення. Ми переконані, що збитки, завдані клімату, мають бути частиною цього механізму та реєстру завданої шкоди, який розробляють під егідою Ради Європи”, – зазначив Леннард де Клерк, провідний автор дослідження.

Автори дослідження оцінюють викиди від бойових дій у 37 млн тонн СО2е. Ще 22,2 млн тонн спричинені пожежами – їхня кількість зросла у 36 разів протягом першого року повномасштабної війни у порівнянні з 12 місяцями до вторгнення.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.