Польські водії блокують волонтерську військову допомогу Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Благодійні та громадські організації, які надають військову допомогу Збройним Силам України, мають справу із затримками на декілька тижнів у постачаннях критично важливих безпілотників, електроніки та пікапів через протести польських водіїв, які заблокували на кордоні з Україною понад три тисячі вантажівок з комерційними товарами.

Незважаючи на те, що протестувальники запевняють, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, багато ресурсів, необхідних для ЗСУ, купуються цивільними організаціями і перевозяться комерційними вантажівками, яким не дають проїжджати через блокаду,

За словами Тараса Чмута, глави благодійного фонду “Повернись живим”, десятки систем нічного бачення і пікапів, а також сотні безпілотників, закуплених його фондом, “застрягли на кордоні на кілька тижнів”.

“Це не дуже добре, тому що вони прив’язані до проєктів, термінів і дедлайнів. Справи просуваються, але повільніше, ніж раніше”, – зауважив він, додавши, що фонд намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги.

“Пікапи всі приходять з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приходять з-за кордону. Безпілотники FPV приходять тільки з-за кордону, і це [блокування – ред.] гальмує нашу роботу”, – наголосив Чмут.

Свою чергою, Віктор Долгоп’ятов, який очолює “Інженерний корпус”, некомерційне підприємство, що виробляє різні види обладнання, яке використовується українськими військовими заявив, що протести на кордоні впливають на виробників військової техніки.

“Якщо блокада триватиме, це може стати, і вже стає, великою проблемою”, – пояснив він.

Водночас він розповів, що блокада кордону призвела до затримки постачань деталей для машин на його заводі, а також компонентів для блоків живлення, які використовуються в двигунах безпілотників і радіостанціях.

“Я переконаний, що велика кількість деталей, які призначені для приватних підприємств, що працюють над оборонними проєктами, на жаль, зараз стоять на кордоні”, – стверджує Долгоп’ятов.

Окрім того, Анатолій Акулов, голова благодійного фонду “Україна в броні”, що доставляє як військову, так і гуманітарну допомогу, заявив, що вартість перевезення з Польщі в Україну, яка зазвичай становить 1700-2300 доларів за контейнер, у листопаді зросла до близько 5000 доларів.

За його словами, доставка деталей для безпілотників і гуманітарних вантажів затримується. Вантаж рибальських сіток, призначених для використання як протидронних сіток, також затримується вже третій тиждень.

У Сумах російські окупаційні війська вдарили по геріатричному пансіонату, де проживали 211 літніх людей.

Петро Порошенко сьогодні доставив великий вантаж для бригад ЗСУ на сході України. Пʼятий Президент вважає, що допомога армії — це найважливіше. 

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки LEOPARD, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.

Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда поінформувала, депутати Київради підтримали ініціативу мера стосовно надання матеріальної допомоги пораненим військовим, зареєстрованим у Києві.

У четвер, 19 вересня, російський суд ув’язнив студента на майже два місяці за позитивні заяви про український воєнізований підрозділ.