Міноборони України закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції

Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.
Катерина Черногоренко подякувала естонській стороні за підтримку у боротьбі проти російської агресії, за лідерство у створенні ІТ-коаліції та за адвокацію цього напрямку серед інших країн.
За її словами, ворог нарощує військовий потенціал, і тому Україна потребує асиметричних рішень у відповідь, зокрема технологічних інновацій, а також взаємосумісних бойових систем.
“Ми маємо вже суттєвий поступ у цьому напрямку, аби військо було маневреним, аби рішення ухвалювались швидко. Сподіваємось, що через участь в ІТ-коаліції партнери зможуть включитись у нашу роботу і посилити наші рішення, зробили нашу армію більш підготовленою”, – сказала заступниця очільника Міноборони.
У відомстві зазначили, що також посиленню ефективності української армії сприяє спрощення та цифровізація процесів, які пришвидшують отримання необхідного підрозділами. Одночасно з цим розробляються онлайн-послуги, які будуть доступні для українських військових, як у процесі служби, так і після звільнення.
Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.
Наразі учасниками ініціативи є шість країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва.
- 19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.