Міноборони України закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції

Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.
Катерина Черногоренко подякувала естонській стороні за підтримку у боротьбі проти російської агресії, за лідерство у створенні ІТ-коаліції та за адвокацію цього напрямку серед інших країн.
За її словами, ворог нарощує військовий потенціал, і тому Україна потребує асиметричних рішень у відповідь, зокрема технологічних інновацій, а також взаємосумісних бойових систем.
“Ми маємо вже суттєвий поступ у цьому напрямку, аби військо було маневреним, аби рішення ухвалювались швидко. Сподіваємось, що через участь в ІТ-коаліції партнери зможуть включитись у нашу роботу і посилити наші рішення, зробили нашу армію більш підготовленою”, – сказала заступниця очільника Міноборони.
У відомстві зазначили, що також посиленню ефективності української армії сприяє спрощення та цифровізація процесів, які пришвидшують отримання необхідного підрозділами. Одночасно з цим розробляються онлайн-послуги, які будуть доступні для українських військових, як у процесі служби, так і після звільнення.
Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.
Наразі учасниками ініціативи є шість країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва.
- 19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.