«Втрачений зв’язок»: у Києві провели акцію на підтримку військовополонених – фоторепортаж

Джерело: Букви
10 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели мирну акцію за визволення українських військовополонених “Втрачений зв’язок”, котру організували “Жінки зі Сталі” спільно з родинами українських військовополонених.
На акції зібралося близько 500 учасників.
Родичі полонених українських захисників перебувають у повній невідомості про долю своїх рідних. Росіяни грубо та безпрецедентно нехтують Женевськими конвенціями, позбавляючи українських військовополонених права на зв’язок з рідними та можливості отримувати від них посилки. Майже пів року процес обмінів повністю заблокований. Волею жорстокого й аморального ворога зв’язок розірвано, — зазначили у повідомленні.
Натомість рідні та близькі українських полонених захисників роблять усе можливе й неможливе, щоб прискорити їх повернення. Водночас наголошують, що без підтримки всього суспільства власних сил буде недостатньо.
Тож під час акції організатори закликали всіх небайдужих доєднатися на підтримку українських військовополонених та їхніх сімей.
Та наголосили, що українська влада разом із суспільством має почути родини полонених оборонців та засвідчили намір продовжити спільну рішучу боротьбу за їх визволення.
Зауважимо, за підсумками проведення восьми засідань Комісії з питань встановлення факту полону, встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (3574 військових та 763 цивільних). З яких 1953 – звільнені з полону.
- 3 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели акцію Free Azov на підтримку українських військовополонених. Рідні та друзі зокрема й захисників “Азовсталі”, вимагали звільнення військовослужбовців, котрих утримує Росія, нехтуючи законами Міжнародного гуманітарного права.
- За інформацією ЦНС, російські окупанти утримують українських військовополонених і некомбатантів у жахливих умовах.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
- Катування є частиною державної політики РФ – ООН.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.