Європейський суд постановив, що Польща повинна визнавати одностатеві пари

Джерело: Reuters

У вівторок, 12 грудня, Європейський суд з прав людини заявив, що Польща порушила право на повагу до приватного життя, не запропонувавши юридичне визнання одностатевих пар.

Десять поляків заявили, що переважна більшість держав-членів Ради Європи дають одностатевим парам право одружуватися або вступати у зареєстровані цивільні союзи. Заявники стверджують, що вони знаходяться в невигідному становищі, наприклад, у сферах оподаткування, соціальних прав і сімейного права.

“Суд вважав, що польська держава не виконала свого обов’язку забезпечити заявникам спеціальну правову базу, яка передбачає визнання та захист їхніх одностатевих союзів. Це порушення призвело до нездатності заявників регулювати основні аспекти свого життя та становило порушення їхнього права на повагу до приватного та сімейного життя”, – йдеться у заяві.

Обмеження для одностатевих пар запроваджено з часів правління  партії “Право і справедливість” (PiS), яке фактично завершилося у понеділок, 11 грудня, коли парламент підтримав новий уряд під керівництвом Дональда Туска.

PiS заявляла, що розширення шлюбу та усиновлення для одностатевих пар загрожує традиційним сімейним структурам і є шкідливим для дітей. Партія також вважає, що викладання в школах питань ЛГБТК призводить до сексуалізації дітей.

Під час виборчої кампанії Дональд Туск заявляв, що його партія запровадить положення про одностатеві партнерства, і вважав це пріоритетом.

Також кабінет прем’єр-міністра Туска стане першим, до складу якого увійде міністерка з питань рівності Катажина Котула.

“Добрий день. Час дискримінації добігає кінця. Ми знаємо, що ми всі різні, але ми рівні. Ми забезпечимо рівність для всіх – це гарантує … Конституція”, –написала вона в X.

Нагадаємо, що вчора, 11 грудня, Сейм обрав Дональда Туска новим прем’єр-міністром Польщі. За це проголосувало 248 польських депутатів, проти – 201.

Президент США Дональд Трамп заявив, що використає повноваження міністерства юстиції, аби притягнути до відповідальності двох колишніх посадовців, які критикували його під час першого президентського терміну.

OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, посилаючись на систематичні переслідування з боку Маска і просячи федерального суддю зупинити Маска від будь-яких “подальших незаконних і несправедливих дій” проти OpenAI в судовій справі про майбутню структуру фірми, яка допомогла запустити революцію в галузі ШІ.

У ніч на 10 квітня (з вечора 9 квітня) російські окупаційні війська атакували Україну 145 безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.

Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.

Уряд США повідомив, що почне перевіряти соціальні мережі мігрантів та заявників на отримання візи щодо їхньої антисемітської діяльності.