Китай та В’єтнам покращують зв’язки: погоджуються посилити заходи безпеки

Джерело: Reuters

Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.

Під час дводенної поїздки Сі, сусіди під правлінням комуністів, близькі в економічних зонах, однак, що мають суперечки через кордони в Південно-Китайському морі, підписали десятки договорів про співпрацю та погодилися створити більше гарячих ліній для ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій у спірних водах.

У 16-сторінковій спільній заяві країни пообіцяли тісніше співпрацювати для зміцнення зв’язків у сфері оборонної промисловості та обміну розвідданими.

Зауважується, що метою було частково запобігти ризику “кольоровій революції”, використовуючи термін для народних повстань, які сколихнули колишні комуністичні країни.

Сторони “оголосили про створення стратегічного китайсько-в’єтнамського співтовариства “спільного майбутнього” для сприяння “оновленню китайсько-в’єтнамських відносин”.

Рішення стало історичним, а приєднання до такої спільноти було “стратегічним вибором”, зазначив прем’єр-міністр Фам Мінь Чінь під час зустрічі з Сі Цзіньпіном, який цього року вперше відвідав азійську країну.

Китай і Сполучені Штати борються за вплив серед країн Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, який посилив свої зв’язки із Вашингтоном до всебічного стратегічного партнерства, поставивши свого колишнього ворога на один рівень з Пекіном і Москвою.

Джоселін Вільденштайн, 84-річна швейцарська світська левиця, яку називають “Жінкою-кішкою” заявила, що ніколи не лягала під ніж і уникає навіть неінвазивних процедур, таких як ботокс.

Після аналізу дій радянських керівників, у 2006 році суд визнав факт геноциду українців під час Голодомору 1932-1933 років доведеним. Закон України № 376-V визнає його наругою та приниженням Українського народу

Активісти руху “Жовта стрічка” повʼязали жовті стрічки уздовж набережних Ялти, біля пам’ятника Леніна та поруч з автовокзалом, які є символом спротиву українців в окупації.

У четвер, 28 листопада, Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив парламентські вибори 26 жовтня в Грузії.

Президент Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон 4015-IX (законопроєкт №11416-д) про “історичне” підвищення податків. Документ набуде чинності з 1 грудня.