У Німеччині відбулась перша конференція коаліції зі зміцнення ППО України
Джерело: пресслужба Міноборони ФРН
13 грудня у Берліні відбулася перша конференція коаліції можливостей для посилення української протиповітряної оборони. У ній взяли участь близько 70 учасників з 22 країн, та представники ЄС і НАТО. Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) очолюють Німеччина та Франція.
У листопаді міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив на засіданні у форматі “Рамштайн”, що Німеччина спільно з Францією очолюють Коаліцію з інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони.
Основною метою CCIAMD є розробка та координація сумісної з НАТО архітектури ППО в Україні.
Зауважимо, 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України. Нове об’єднання має на меті постачати кораблі та інші транспортні засоби українським оборонцям для ведення бойових дій на морі.
- З початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
- До України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що у травні 2023 року українські оборонці за допомогою ЗРК Patriot збили п’ять російських бортів над Брянською областю.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 жовтня.Ситуація на Куп’янському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Сіверському та Покровському напрямках.
Франція підготує та озброїть ще одну українську бригаду на додаток до 155-ї ОМБр імені Анни Київської, повідомив президент Володимир Зеленський.
Ввечері 28 жовтня російські війська поцілили в один з під’їздів харківського Держпрому – пам’ятки архітектури національного значення і однієї з найвідоміших у світі будівель у стилі конструктивізму.
Під час переговорів між українськими та американськими представниками виникають певні нерозуміння через відчутний мовний бар’єр. Через недостатнє володіння англійською мовою з боку українських лідерів переговори ускладнюються, змушуючи сторони докладати додаткових зусиль для правильного розуміння. Попри це, американські посадовці активно обговорюють можливі сценарії для України на міжнародній арені.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що НАТО у відповідь на присутність північнокорейських військ у Росії має дозволити Україні атакувати військові об’єкти в Росії та надати їй ракети великої дальності.