У Німеччині відбулась перша конференція коаліції зі зміцнення ППО України
Джерело: пресслужба Міноборони ФРН
13 грудня у Берліні відбулася перша конференція коаліції можливостей для посилення української протиповітряної оборони. У ній взяли участь близько 70 учасників з 22 країн, та представники ЄС і НАТО. Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) очолюють Німеччина та Франція.
У листопаді міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив на засіданні у форматі “Рамштайн”, що Німеччина спільно з Францією очолюють Коаліцію з інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони.
Основною метою CCIAMD є розробка та координація сумісної з НАТО архітектури ППО в Україні.
Зауважимо, 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України. Нове об’єднання має на меті постачати кораблі та інші транспортні засоби українським оборонцям для ведення бойових дій на морі.
- З початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
- До України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що у травні 2023 року українські оборонці за допомогою ЗРК Patriot збили п’ять російських бортів над Брянською областю.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.