США запровадили санкції проти 14 осіб, які підтримують іранське виробництво шахедів
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США
19 грудня Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) наклало санкції на десять юридичних і чотирьох фізичних осіб з Ірану, Малайзії, Гонконгу та Індонезії, які підтримують виробництво Іраном безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
Мережа, яку очолював Хоссейн Хатефі Ардакані з Ірану, сприяла закупівлі американських та іноземних компонентів на сотні тисяч доларів для джихадистської організації аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (IRGC ASF SSJO) та її програми БпЛА.
“Незаконне виробництво Іраном і розповсюдження його смертоносних БпЛА серед його ставлеників-терористів на Близькому Сході та в Росію продовжує загострювати напруженість і продовжувати конфлікти, підриваючи стабільність”, – заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон.
У результаті санкцій власності даних фізичних та юридичних осіб, а також будь-яких організацій, якими вони володіють, буде заблоковано та повідомлено в OFAC.
“Сполучені Штати, тісно співпрацюючи з нашими союзниками та партнерами, продовжуватимуть використовувати весь спектр наших інструментів і повноважень, щоб зруйнувати ці незаконні мережі закупівель, а також притягнути до відповідальності фізичних та юридичних осіб, які прагнуть їх підтримувати”, – зазначив Браян Е. Нельсон.
- 18 грудня Рада ЄС погодила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням повномасштабної війни Росії проти України. Наголошується, що ці заходи завдають додаткового удару по здатності глави РФ Володимира Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.