Німеччина планує конфіскувати до держбюджету понад €720 млн заморожених російських коштів

Джерело: Spiegel

Досі Німеччина лише заморожувала активи російських компаній із санкційного списку ЄС. Водночас через те, що одна з компаній РФ хотіла вивести свої кошти в обхід обмежень, прокуратура ФРН вжила заходів: гроші повинні йти в державну скарбницю. У разі реалізації, це буде перший такий крок з боку Німеччини.

Федеральний генеральний прокурор Петер Франк хоче конфіскувати сотні мільйонів євро російських коштів. Вже подано відповідну заяву до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні.

Прокуратура планує перерахувати до державної скарбниці понад 720 мільйонів євро заморожених коштів, розміщених дочірньою компанією Московської фондової біржі в німецькій філії американського банку J.P. Morgan. До J.P. Morgan надійшло платіжне доручення, за яким гроші мали перевести на рахунок іншої дочірньої компанії московської біржі, однак, банки не провели переказ.

Активи належать компанії РФ, що намагалася вивести кошти в обхід санкцій.

У разі задоволення запиту, це стане прецедентом. Адже досі Німеччина обмежувалася заморожуванням активів підсанкційних російських компаній.

Коли Федеральна прокуратура виграє справу, — то понад 700 мільйонів євро надійдуть до федерального бюджету. У Spiegel зауважили, що кошти не будуть призначені для конкретної мети. Зокрема раніше лунали заклики конфіскувати російські кошти та спрямувати їх на допомогу та відновлення України.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.