Німеччина планує конфіскувати до держбюджету понад €720 млн заморожених російських коштів

Джерело: Spiegel

Досі Німеччина лише заморожувала активи російських компаній із санкційного списку ЄС. Водночас через те, що одна з компаній РФ хотіла вивести свої кошти в обхід обмежень, прокуратура ФРН вжила заходів: гроші повинні йти в державну скарбницю. У разі реалізації, це буде перший такий крок з боку Німеччини.

Федеральний генеральний прокурор Петер Франк хоче конфіскувати сотні мільйонів євро російських коштів. Вже подано відповідну заяву до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні.

Прокуратура планує перерахувати до державної скарбниці понад 720 мільйонів євро заморожених коштів, розміщених дочірньою компанією Московської фондової біржі в німецькій філії американського банку J.P. Morgan. До J.P. Morgan надійшло платіжне доручення, за яким гроші мали перевести на рахунок іншої дочірньої компанії московської біржі, однак, банки не провели переказ.

Активи належать компанії РФ, що намагалася вивести кошти в обхід санкцій.

У разі задоволення запиту, це стане прецедентом. Адже досі Німеччина обмежувалася заморожуванням активів підсанкційних російських компаній.

Коли Федеральна прокуратура виграє справу, — то понад 700 мільйонів євро надійдуть до федерального бюджету. У Spiegel зауважили, що кошти не будуть призначені для конкретної мети. Зокрема раніше лунали заклики конфіскувати російські кошти та спрямувати їх на допомогу та відновлення України.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.