Залужний виступив проти мобілізації жінок: просить врахувати правки до проєкту закону

Джерело: зауваження Генштабу до проєкту Закону/документ опублікувала Мар’яна Безугла/Facebook

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зауважив, що до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” включено певні норми, що не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави. Мовиться зокрема про пропозицію мобілізації жінок та ротації військовослужбовців.

Зауважимо, нині Генштаб спільно з робочою групою Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки опрацьовують законопроєкт.

У документі викладено офіційну позицію Залужного стосовно нинішньої редакції законопроєкту про рекрутинг, мобілізацію та проходження служби.

Так, за результатами опрацювання зазначено, що практично усі норми спрямовані на забезпечення заходів з відсічі широкомасштабної збройної агресії РФ.

Водночас Залужний вважає, що пропозиція стосовно мобілізації жінок є недоцільною та може призвести до негативних наслідків, саме:

  • збільшити удвічі навантаження на ТЦК. Внаслідок чого виникне потреба у збільшенні штатної чисельності ТЦК та СП.
  • значно збільшити навантаження на заклади охорони здоров’я (обов’язковий медичний огляд при постановці на військовий облік).
  • певного резонансу у суспільстві.
  • збільшить звернення громадян, що призведе до блокування роботи органів держвлади та органів військового управління
  • масового виїзду жінок за кордон.

Тож Генштаб пропонує залишити чинну норму законодавства відносно постановки на військовий облік осіб жіночої статі, а до пропонованої норми повернутися після завершення дії правового режиму воєнного стану шляхом запровадження обов’язковості поетапної постановки жінок на військовий облік призовників.

Стосовно обов’язкової ротації військовослужбовців та надання додаткової відпустки, генерал пояснив, що в умовах відсутності навченого людського ресурсу для проведення заміни неможливо визначити конкретні терміни.

Він додав, що нині практично всі військові частини бойового складу перебувають в районах виконання завдань та виконують завдання відповідно до бойових розпоряджень.

Окрім цього, в умовах відсутності гарантованого призову людського ресурсу до складових Сил оборони, неможливо унормовувати питання надання довготривалої відпустки військовослужбовцям.

Тож у Генштабі пропонують вилучити пропоновані норми з проєкту закону як такі, що не можуть бути застосовані за нинішніх умов.

У Генштабі закликали врахувати поправки та прискорити реєстрацію законопроєкту і подальший розгляд парламентом, з метою забезпечення виконання завдань з відсічі агресії РФ.

Законопроєкт фіналізується робочою групою, реєстрація планується в грудні, голосування – в січні.

  • Раніше заступниця голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, народна депутатка від “Слуги народу” Мар’яна Безугла повідомила нові подробиці законопроєкту щодо змін до мобілізації та військової служби.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.