З початку повномасштабної війни РФ випустила по Україні 7400 ракет – Повітряні сили
Джерело: Юрій Ігнат в етері телемарафону
21 грудня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що з 24 лютого 2022 року російські війська випустили по території України 7400 ракет.
7400 ракет різних типів запустила російська окупаційна армія з початку повномасштабного вторгнення.
Ігнат зазначив, що з цієї кількості знищено приблизно 1600. Водночас пояснив, що у цифрі 7400 пораховані усі ракети: С-300 та С-400, яких близько третини від загальної кількості, Х-22, балістичні ракети. Він додав, що лише близько 900 балістичних ракет Іскандер-М полетіло по Україні.
Також ворог запустив по Україні 3700 ударних безпілотних літальних апаратів Shahed, Сили оборони збили 2900 дронів.
Ми зіштовхнулися з величезним агресором, і ми даємо відсіч, — зазначив Ігнат.
Зауважимо, за інформацією посадовців, Росія активно обходить західні санкції, тож виробництво ракет у РФ навіть перевищує довоєнний рівень, що робить Україну вразливою до можливих обстрілів взимку.
- Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що Росія, ймовірно, може зараз здійснювати підготовку до ударів по енергетичній інфраструктурі України, як це було восени та взимку минулого року.
- Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.
- Російські армійці використовують нову версію безпілотника-камікадзе “Ланцет” (“Изделие-53”), який може автономно ідентифікувати цілі.
- За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів.
- Росія намагається повернути частини оборонних систем, які вона експортувала до таких країн, як Пакистан, Єгипет, Білорусь і Бразилія, у своїх зусиллях поповнити величезні запаси зброї, які витрачаються на війну проти України.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.