Конгрес США пішов на канікули: розгляд питання фінансування Україні перенесено на січень

Джерело: Reuters

Цього тижня Конгрес США покинув Вашингтон на різдвяні канікули, поки кілька ключових питань не були вирішені, зокрема екстрена допомога Україні та посилення безпеки на кордоні, створюючи основу для складного січня.

Очікується, що на початку січня законодавці продовжать зусилля над написанням одного законодавчого акту, який одночасно фінансуватиме захист України від Росії та сповільнить потік мігрантів через кордон США та Мексики.

Ми досягнемо результатів, – зазначив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер щодо повернення Конгресу 8 січня.

Президент США Джо Байден закликав Конгрес схвалити додаткові 61 мільярд доларів на нову підтримку військових зусиль України, яку республіканці вимагали поєднати з посиленням законодавства про безпеку кордонів у період рекордного прибуття нелегальних мігрантів.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон і його колеги-республіканці сперечаються з Байденом щодо прикордонного контролю, питання, яке дедалі більше хвилює виборців США.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.