Фракція «Батьківщина» заблокувала підписання законопроєкту про медичний канабіс
Джерело: нардеп Ярослав Железняк
У парламенті народні обранці від “Батьківщини” заблокували підписання законопроєкту про медичний канабіс, ухваленого напередодні.
Железняк, коментуючи рішення “Батьківщини”, зауважив, що це було очікувано.
“Відповідно, розблокувати його підписання зможе Парламент тільки десь в середині січня наступного року. Ще потім час на підпис Президента”, – зауважив він.
Більше того, враховуючи, що закон вступає у дію через пів року після підписання президентом, то він запрацює не швидше липня 2024 року, резюмував Железняк.
ДОВІДКА: 21 грудня парламент прийняв законопроєкт про легалізацію медичного канабісу у другому читанні.
Законопроєкт підтримало 248 депутатів.
Закон регулює обіг рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
Препарати на основі медичного канабісу будуть доступні лише за електронним рецептом, який лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану.
- Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації направив у ВР на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс №7457. Зауважується, що депутати розглянули 840 правок до документа.
- 13 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.