Міноборони: Демобілізація можлива лише після закінчення війни

Джерело: Рустем Умєров в інтерв’ю Суспільному

Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Слово “демобілізація” зможемо використовувати лише після того, як скінчиться війна. Оскільки ворог продовжує бойові дії, ми знайшли рішення, які дадуть можливість людині, котра вже два роки перебуває в периметрі, зрозуміти правила перепочинку або часткового звільнення, — зауважив Умєров.

Відповідне рішення передбачать у новому законопроєкті, який регулюватиме мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист військових.

Він додав, що нині проєкт закону пропрацьовують “юридично, законодавчо, і технічно”.

Документ можуть зареєструвати у Верховній Раді вже найближчими днями.

  • Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зауважив, що до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” включено певні норми, що не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави. Мовиться зокрема про пропозицію мобілізації жінок та ротації військовослужбовців.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.

Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.

Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.