У ЗСУ прокоментували ураження російського корабля «Новочеркаськ»
Джерело: Юрій Ігнат та Наталія Гуменюк в етері телемарафону
Речниця ОК “Південь” та речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат повідомили деталі атаки на російський десантний корабель “Новочеркаськ”.
За словами Гуменюк, після атаки ЗСУ на ворожий корабель почалась пожежа та потужна детонація.
“Вибух був потужний, детонація довготривала, пожежа масштабна. Отже, будемо ще очікувати уточнених даних, тому що проведена бойова робота, – це половина справи. Далі треба зібрати вичерпну інформацію щодо її результатів. Поки що це все тільки наочно”, – зауважила речниця.
Вона додала, що причиною детонації є не просто пальне, а боєкомплект самого корабля, адже великі десантні кораблі окупанти використовують для транспортування вантажів.
“Пам’ятаємо, що в них є складнощі з використанням славнозвісного Керченського мосту і інших транспортно-логістичних маршрутів. Отже, цілком ймовірно, що це був такий собі “різдвяний подарунок”, повністю запакований”, – нагадала Гуменюк.
Про те, що на ворожому кораблі міг бути боєкомплект, повідомив і речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.
“Який саме він був – може оголосять пізніше. Але робота зроблена колосальна. Великий десантний корабель поповнив той флот, який очолив зараз крейсер “Москва””, – сказав він.
Речник додав, що ураження “Новочеркаська” було сплановано Збройними силами та іншими силовими структурами.
Як відомо, уночі 26 грудня тактична авіація Повітряних сил ЗСУ крилатими ракетами атакувала тимчасово окупований Крим.
Ціллю ПС ЗСУ став російський десантний корабель “Новочеркаськ”, який було успішно уражено.
- Гауляйтер Кримського півострова Сергій Аксьонов повідомив, що внаслідок нічної атаки на порт у Феодосії є жертви.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.
Українська організація звернулася до громадян із проханням допомогти у створенні умов для зимової реабілітації кажанів. На сьогодні понад тисяча кажанів перебуває під опікою організації, а ще сотні – у волонтерів по всій країні.